Google multiple keyword checker

ایران، آلوده ترین کشور به بدافزارهای استخراج ارز دیجیتال

بدافزار استخراج ارز دیجیتال
بدافزار استخراج ارز دیجیتال

واژه ارز دیجیتال دیگر برای هیچ‌کس غریبه نیست و همه ما حداقل یک‌بار این کلمه را شنیده‌ایم. اما ارز دیجیتال چیست و چرا به وجود آمده؟ برای استخراج آن از چه وسیله یا روشی استفاده می‌شود و چه آسیبی می‌تواند به شما برساند؟ همه این‌ها سؤالاتی است که پرولاین در این مقاله به آن پاسخ خواهد داد.

ارز دیجیتال چیست؟

مدت‌ها بود که لزوم وجود وسیله‌ای برای انجام معاملات بزرگ و سری، بین تاجران و معامله گران بزرگ بین‌المللی احساس می‌شد. چراکه سیستم‌های بانکی فعلی بسیار دقیق بوده و تراکنش‌ها و نقل و انتقالات پول و ارز، به‌راحتی از این کانال‌ها قابل‌پیگیری است. به همین خاطر واحد پولی جدیدی به وجود آمد که کار را برای معامله گران کلان بسیار آسان کرد. این واحد پولی، همان ارز دیجیتال است که در حال حاضر انواع و اقسام بسیاری با اسامی مختلف دارد و بر پایه سیستم بلاک چین فعالیت می‌کند.

مزیت‌های اصلی ارز دیجیتال را می‌توان در سه مبحث کلی گنجاند:

  • امنیت
  • حذف واسطه‌ها
  • ناشناس ماندن

و هرکسی که به این سه ویژگی در معاملات خود نیاز داشت، به سمت ارز دیجیتال سوق پیدا کرد. الآن شاهد هستیم که ارزهای دیجیتال، موج بزرگ و با اغراق انقلابی در واحد پولی و معاملات بین‌المللی رقم‌زده‌اند. نکته دیگر این است که تقلب و تخلف در به دست آوردن ارز دیجیتال امکان‌پذیر نیست چراکه کسی مالک آن‌ها نبوده و کسی هم نمی‌تواند آن‌ها را هک کند. ارزهای دیجیتال را از طریق فرآیندی به نام استخراج و یا مایند کردن می‌توان تولید کرد و راه میانبری برای این کار وجود ندارد.

در کشور ماهم اخیراً تب‌وتاب عجیبی برای ورود به بازار معاملات ارز دیجیتال به وجود آمده و متأسفانه تخلفاتی نیز در این راستا صورت می‌گیرد که آسیب اصلی در این جریان، به امنیت کاربران اینترنت وارد می‌شود.

عمل استخراج ارز دیجیتال برای کاربرانی که توسط بدافزارهای استخراج ارز دیجیتال مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند بسیار هزینه‌بر خواهد بود. این بدافزارها برای رسیدن به جواب خود که از فرآیند حل بازی برای استخراج ارز دیجیتال به دست می‌آید، به CPU سیستم کاربران نیاز دارند. به‌این‌ترتیب بدافزارهای استخراج ارز دیجیتال بر روی سیستم‌های موجود در شبکه پخش‌شده و با به‌کارگیری پردازشگر و اینترنت سیستم کامپیوتر یا گوشی کاربران، به مقصود خود می‌رسند.

راه‌های مقابله با بدافزارهای استخراج ارز دیجیتال

  • استفاده از یک آنتی‌ویروس اورجینال (دارای فایروال)
  • استفاده از مرورگرهایی که افزونه بلاکر بدافزارهای استخراج ارز دیجیتال ارائه می‌دهند
  • نصب به‌روزرسانی‌های جدید مایکروسافت آفیس جهت مقابله با حملات واناکرای
  • نصب Ad Blocker

ایران همیشه یکی از مقاصد اصلی حملات بدافزاری در سطح جهانی بوده است و دلیل اصلی آن، عدم استفاده کاربران ایرانی از نرم‌افزار اورجینال و عدم رعایت نکات ایمنی در فضای وب است. در بررسی‌های انجام‌شده، ایران جزء 5 کشور آلوده به بدافزارهای استخراج ارز دیجیتال بوده است که شامل انواع مختلف این بدافزارها می‌شود.

بررسی‌های شرکت امنیتی F-Secure نشان‌دهنده آن است که نسخه‌های جدید بدافزارهای استخراج ارز دیجیتال همچون NRSMINER در ایران به‌سرعت گسترش‌یافته و در حال حاضر ایران دومین کشور آلوده به این بدافزار استخراج ارز دیجیتال می‌باشد که بسیار نگران‌کننده است. به گزارش مرکز ماهر، این بدافزار، از ماه نوامبر فعالیت خود را آغاز نموده و به کمک اکسپلویت EternalBlue به تمام سیستم‌های آسیب‌پذیری که در مسیر حملات آن قرار دارد نفوذ می‌کند.

پاسخ دهید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

سبد خرید شما خالیست!