Google multiple keyword checker

5 نشانه که به شما میگوید کامپیوتر ویروسی شده است!

 

کامپیوتر ویروسی
کامپیوتر ویروسی

متاسفانه شاهد آن هستیم که روز به روز بر تعداد ویروس های کامپیوتری افزوده میشود. هر روز ویروس های جدیدی کدنویسی و طراحی میشوند. و اینترنت را به جای ناامنی تبدیل میکنند. از طرفی میبینیم که هر روز بر تعداد موسسات و شرکت های امنیتی افزوده میشود. موسساتی که تلاش دارند اینترنت را پاکسازی کنند. آنها میکوشند همیشه یک قدم جلوتر از ویروس ها و تولیدکنندگان آنها قدم بردارند. 


هیچکس در امان نیست!

در گذشته، هدف اصلی ویروس های کامپیوتری دولتها، سازمانها و اشخاص سرشناس بودند. اما در حال حاضر، حتی شمایی که این مطلب را میخوانید هم در امان نیستید. ویروس ها در همه رخنه کرده اند. همه ما از اینترنت استفاده  می کنیم پس هیچکدام نمیتوانیم با اطمینان بگوییم که تا به حال گوشی همراه یا PC و لپتاپ مان به ویروس آلوده نشده است! هیچ وب سایتی نیست که بتواند ادعا کرد 100% ایمن است. هیچ سایتی نیست که کاربران آن از ویروس و آسیب های اینترنتی در امان باشند.

هکرها باهوش تر از همیشه!

این افراد با شگردهای خاصی شما را وادار میکنند کاری را انجام دهید که خودشان میخواهند. شما را به یک کلیک یا بازدید از یک صفحه ترغیب میکنند. در نهایت شما را به دام انداخته و مقصود خود را عملی میکنند. آنها کاری میکنند که شما با میل خود به یک قربانی تبدیل شوید.

پس از آن بایستی انتظار هرچیزی را داشته باشید. هک حساب کاربری، اطلاعات شخصی، شماره و رمز کارت بانکی و هرچیزی که تابه حال از طریق اینترنت جابه جا کرده اید در دستان هکرها قرار میگیرد.

از کجا بفهمیم یک کامپیوتر ویروسی در خانه داریم؟

اینترنت تمام بخش های زندگی ما را به هم مرتبط کرده است. از طرفی ویروس ها و آلوده کننده های اینترنتی نیز دائما درحال توسعه هستند و به همه جا نفوذ کرده اند. پس اصلا جای تعجب نیست که سیستم شما به ویروس آلوده شود.

در ادامه تصمیم داریم 5 نشانه را برای شما بازگو کنیم که نشان میدهد یک کامپیوتر ویروسی در منزل یا محل کار دارید. با پرولاین همراه باشید.

  1. اشغال شدن فضای هارد دیسک

اگر کامپیوتر شما دائما اخطار میدهد که فضای لازم برای انجام فرامین شما را ندارد؛ باید نگران شوید. چراکه یکی از اقداماتی که یک ویروس پس از ورود به سیستم کامپیوتری انجام میدهد، فرآیند تکثیر است. در نهایت این فرآیند منجربه اشغال حافظه هارد دیسک و پرشدن فضای آن میشود. در نتیجه این موضوع، سیستم شما به شدت کند شدن و به اصطلاح “هنگ” میکند. پس در صورتی که به ویر سیستم فضای هارد خود را چک کنید. اگر متوجه شدید فای آن تقریبا پر است درحالیکه برنامه سنگینی باز نیست، باید احتمال دهید که کامپیوتر شما ویروسی شده است.

2. تبلیغات مزاحم (Pop-Up)

یکی از روشن ترین نشانه های آلوده شدن یک سیستم کامپیوتری به ویروس، نمایش مداوم تبلیغات مزاحم و به اصطلاح Pop-Up است. این تبلیغات میتواند بسیار آزار دهنده باشد. چراکه معمولا بصورت بسته هایی آلوده وارد سیستم شما میشوند که بسیار خطرناکتر از ویروس های معمولی هستند.

هرگز بر روی پنجره این پاپ-آپ ها کلیک نکرده و فایل های دانلودی خود را تنها از سایتهای معتبر دانلود کنید.

3. کند شدن سیستم 

یکی از نشانه های واضح آلوده شدن ویروس، کند شدن واضح سیستم کاربر است. هرگاه متوجه شدید سیستم شما (بدون دلیل موجه) به حدی سنگین و کند شده که حتی باز کردن یک سند عادی هم برای آن به کندی صورت میگیرد؛ زنگ خطر ورود ویروس را بزنید. چراکه یکی از دلایل اصلی کند شدن سیستم که کاربران شکایت زیادی هم از آن دارند، کامپیوتر ویروسی است.

4. خراب شدن مداوم

اگر سیستم شما جدیدا با مشکل مواجه شده و به اصطلاح زیاد خراب میشود هشیار باشید. همیشه علت خرابی ها مسائل و مشکلات فنی نیستند. ممکن است چیزی فراتر از ایرادهای سخت افزاری عامل مشکل شما باشند. 

مثلا زمانی که کامپیوتر شما به طور ناگهانی خاموش میشود و هیچ دلیل سخت افزاری برای آن پیدا نمیکنید. در این صورت احتمال بدهید که با یک کامپیوتر ویروسی روبه رو هستید و باید در اسرع وقت فکری برای آن بکنید.

با یک کامپیوتر ویروسی چه باید کرد؟

  • از فایل های مهم خود پشتیبان تهیه کنید
  • یک آنتی ویروس قدرتمند نصب کنید
  • سیستم خود را با کمک آنتی ویروس اسکن و پاکسازی کنید
  • از این پس نکات ایمنی را در زمان استفاده از اینترنت رعایت کنید

پاسخ دهید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

سبد خرید شما خالیست!