Google multiple keyword checker

دارک وب (Dark Web) بیش از آنچه تصور میکنید درباره‌ی ما می‌داند!

دارک وب
دارک وب

    

ما از متخصصین امنیت اینترنتی درخواست کردیم تا در دارک وب به دنبال اطلاعات شخصی مان بگردند. نتایجی که آنها بدست آوردند، بسیار آزاردهنده بود. پس از هر رخنه‌ی اطلاعاتی، داده‌های قربانی در قسمتی مخفی و رمزگذاری شده در اینترنت به نام “دارک وب” ظاهر می‌شود. این دارک وب، شبکه‌ای است از وبسایت‌هایی که دسترسی به آنها تنها توسط یک نرم‌افزار امنیتی خاص، امکان‌پذیر است. بازارهای دارک وب درست مانند بازارهای خرید آنلاینی که روزمره با آنها سروکار داریم، عمل می‌کنند؛ با این تفاوت که اجناس فروشی این وبسایت‌ها اجناس ممنوعه‌ای مثل اسلحه، مواد مخدر و اطلاعات شخصی دزدیده‌شده است.


     وجه اشتراک کمپانی‌های دانکین دوناتس (Dunkin Donuts)، فورتنایت (Fortnite)، اسپرینت (Sprint) و داو جونز (Dow Jones) در این است که همگی در سال 2019 قربانی حملات گسترده‌ی هکرها بوده‌اند.

     پس از هر رخنه‌ی اطلاعاتی، داده‌های قربانی در قسمتی مخفی و رمزگذاری شده در اینترنت به نام “دارک وب” ظاهر می‌شود. این دارک وب، شبکه‌ای است از وبسایت‌هایی که دسترسی به آنها تنها توسط یک نرم‌افزار امنیتی خاص، امکان‌پذیر است. بازارهای دارک وب درست مانند بازارهای خرید آنلاینی که روزمره با آنها سروکار داریم، عمل می‌کنند. با این تفاوت که اجناس فروشی این وبسایت‌ها اجناس ممنوعه‌ای مثل اسلحه، مواد مخدر و اطلاعات شخصی دزدیده‌شده است.

     امیلی ویلسون، نایب رییس بخش تحقیقات آزمایشگاه تربیوم گفت: از آنجایی که امروزه بسیاری از کمپانی‌ها، اطلاعات شخصی افراد را دریافت و دخیره می‌کنند، هکر بودن به یک حرفه‌ی پرسود مبدل شده‌است. به گفته‌ی منابع معتبر، یک هکر معروف با نام بازیگر عرفانی (Gnostic players) توانسته اطلاعات بیش از 840 میلیون کاربر را فاش کند. تازه‌ترین فعالیت وی با فاش کردن اطلاعات 26.42 میلیون نفر برای وی به اندازه‌ی 1.2431 بیت کوین معادل با 4940 دلار منفعت در پی داشته‌است.

     ویلسون همچنین گفت که دارک وب (Dark Web) مواد خام مورد نیاز برای ساختن امپراطوری‌های عظیم خلافکاری را در اختیار کلاهبرداران و شیادان قرار می‌دهد. وی ادامه داد که موضوع مورد بحث ما دزدی هویت از میلیون‌ها انسان و حتی کودکان است.

     با اینکه این لو رفتن اطلاعات برای بعضی از افراد بسیار مخاطره‌آمیز است، اکثر ما از درک اثر این رخنه‌های اطلاعاتی که منجر به لو رفتن میلیون‌ها سابقه‌ شخصی می‌شود، بر روی زندگی روزمره‌مان عاجزیم.

    اطلاعات دقیقی از کاربران در بخش اطلاعات (فولز-fullz) مربوط به ویکی لیکس (wiki-leaks) قرار داشت. این بخش یک رخنه‌ی اطلاعاتی در مورد اطلاعات مالی افراد، مثل شماره کارت اعتباری، تاریخ تولد و آدرس پستی و سایر شماره‌های امنیتی می‌باشد. اطلاعات  هزاران نفر را با قیمت ناچیز 69 دلار به حراج گذاشته‌ بودند.

     در مواردی دزدی اطلاعات تا حدی گسترده‌تر است. یک تیم تحقیقاتی توانست نام، آدرس ایمیل و سایر اطلاعات شخصی مرتبط با شماره‌ی تلفن بعضی را در یک سایت کلاهبرداری به نام بلک استاف (black stuff) پیدا کند. با دادن مقدار مختصری اطلاعات به یک وبسایت دارک وب دیگر به نام تورچ(مشعل-torch) من توانستم اطلاعات دیگری مانند مختصات جغرافیایی محل زندگی قبلی خودم را پیدا کنم.

     کلاهبرداران می‌توانند با استفاده از این داده‌های قدیمی، روال عادی زندگی مارا بفهمند. چیزهایی مانند محل کار و یا حتی محله‌ای که هم‌اکنون در آن زندگی می‌کنیم.

     اطلاعات معمولا دوباره بسته‌بندی شده و بارها بفروش رسانده شده و پخش می‌شوند. این یعنی اگر فقط یکبار اطلاعات شما لو برود، می‌تواند قبل از اینکه تاریخ مصرفش بگذرد، صدها، هزاران و حتی میلیون‌ها بار دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.

پاسخ دهید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

سبد خرید شما خالیست!